Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

OPIEKA NAD GROBAMI
Dąbrowa Górnicza

Wiele osób boryka się z problemem opieki nad grobami bliskich. Nie jest to najczęściej kwestia złej woli, lecz albo braku sił, albo znacznej zmiany miejsca zamieszkania. Kiedyś całe pokolenia spędzały życie w jednym miejscu, ludzie rodzili się i umierali nierzadko w tej samej miejscowości. Obecnie rodziny dzielą często setki kilometrów, mało kto zostaje w domu na czas studiów czy może sobie pozwolić na rezygnację z intratnej posady w innym mieście lub kraju. Trudno jednak spokojnie myśleć o zmarłych krewnych, kiedy jasne jest, że ich groby nie są należycie pielęgnowane. Dodatkowo opieka nad grobem jest ważna w okresie żałoby. Pomaga pogodzić się ze stratą i daje poczucie bycia blisko zmarłego.

Co jednak zrobić, jeśli niemożliwe jest zajęcie się miejscem pochówku? Opieką mogą zająć się krewni, można także wynająć odpowiednią osobę bądź firmę. Zwłaszcza, jeśli pielęgnacja mogiły należy do bardziej skomplikowanych i czasochłonnych. Sama świadomość, że grób bliskiej osoby jest zadbany, może przynieść ulgę w żałobie.

Jeśli z jakiś powodów nie mogą Państwo zająć się grobem swoich bliskich, zachęcamy do skorzystania z usługi - opieka nad grobami. Usługę wykonamy w pełni profesjonalnie i udokumentujemy ją zdjęciami, które następnie prześlemy Państwu. Zapraszamy do zapoznania się z szczegółami naszej oferty.

Dlaczego warto nam zaufać

Od prawie 30 lat zajmujemy się kamieniarstwem, praca z kamieniem i zdobyta przez ten czas niezbędna wiedza pozwala nam profesjonalnie świadczyć opiekę nad Państwa grobem. Korzystamy tylko ze sprawdzonych środków do pielęgnacji nagrobków, które sami przetestowaliśmy i sprawdzają się w zakładzie kamieniarskim się od lat.

Zajmujemy się również profesjonalną impregnacją pomników, mająca na celu zabezpieczenie grobu przed szkodliwym działaniem roztopionego wosku, oraz przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Nagrobek będący pod naszą opieką, odzyska blask, zostanie odpowiednio zabezpieczony dzięki czemu będzie wyglądał jak nowy.

Szeroki zakres usług

1.

ręczne mycie
nagrobka

2.

polerowanie
nagrobka

3.

sprzątanie
wokół grobu

4.

odśnieżanie
w okresie zimowym

5.

wyrzucanie
starych kwiatów, wiązanek

6.

posprzątanie
starych zniczy

7.

zapalanie
zniczy

8.

złożenie
kwiatów

9.

impregnacja
pomnika