Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

NAGROBKI
DĄBROWA GÓRNICZA

Realizujemy solidne nagrobki w Dąbrowie Górniczej oraz w pobliskich miejscowościach. Na życzenie klienta montaż nagrobków na dowolnym cmentarzu w Polsce.

W ofercie m.in: nagrobki pojedyncze, podwójne, groby rodzinne, dziecięce oraz urnowe. Mogą państwo zamówić u nas nagrobek według własnego pomysłu, jak i również skorzystać z wzorów przygotowanych przez nas. Nagrobki z granitów sprawdzonych i wykorzystywanych w naszym zakładzie przez lata, dzieki czemu gwarantujemy wysoką jakość produktów.

W odróżnieniu od większości kamieniarzy, którzy używają jedynie silikonu do montażu, my używamy metalowych klamr do łączenia poszczególnych elementów nagrobka.

Silikon z latami traci swoje właściwości co skutkuje odrywaniem się poszczególnych elementów pomnika. Często można zobaczyć na cmentarzu wyjeżdzające i rozchodzące się boki nagrobków, jest to spowodowane tym, że nie zostały odpowiednio połączone, a jedynie sklejone za pomocą silikonu.

Również tablice nagrobkowe często są słabo zamontowane, tylko na jednym niewielkim pręcie. Skutkuje to niebezpieczeństwem, ze taka tablica może się przewalić na grób, lub co gorsza na będącą w pobliżu osobę.

Montując tablice, wykorzystujemy grube i solidne pręty, co gwarantuje stabilny i trwały montaż.

nagrobki pojedyncze dąbrowa górnicza

Nagrobki pojedyncze

Projektowanie i realizacja nagrobków pojedynczych granitowych na grobach ziemnych, pojedynczych piwnicach jedno oraz dwukomorowych. Przy realizacji pomnika bierzemy pod uwagę kwestię, gdy w przyszłości ma być dokonany kolejny pochówek, tak aby bez nadmiernych ingerencji, które mogą wiązać się z uszkodzeniem grobu, móc odsunąć płytę do pogrzebu. Nagrobki pojedyncze o typowych wymiarach przeznaczone do kolejnego pochówku zaczynają się od 100x200 cm.

Nagrobki pojedyncze - wzory
nagrobki podwójne dąbrowa górnicza

Nagrobki podwójne

Nagrobki podwójne wykonane z granitu przeznaczone na groby z piwnicami podwójnymi oraz duże groby rodzinne wielokomorowe. Realizacja projektów nagrobków podwójnych według pomysłu klienta, według katalogu z gotowymi wzorami oraz według indywidualnego projektu stworzonego na podstawie wytycznych klienta. Wykonujemy pomniki podwójne składające się z m.in. dwóch lub trzech płyt. Dbamy o każdy szczegóły wykonania, mają Państwo gwarancję najwyższej jakości i trwałości nagrobka na długie lata.

Nagrobki podwójne - wzory
nagrobki urnowe dąbrowa górnicza

Nagrobki urnowe

Nagrobki urnowe to niewielkie pomniki wykonane z kamienia, najczęściej granitu montowane na grobach ziemnych, pojedynczych piwniczkach oraz piwnicach urnowych przeznaczone do pochówku zmarłych w urnach na prochy. Wykonujemy pomniki urnowe z solidnych i sprawdzonych granitów dostępnych w ofercie od wielu lat. Realizacja nagrobków urnowych z przeznaczeniem do kolejnych pogrzebów z urną. Gwarantujemy staranne i trwałe wykonanie.

Nagrobki urnowe - wzory

Nagrobki dla dziecka

Estetyczne nagrobki dla dziecka ze sprawdzonych granitów w różnych kolorach m.in. z granitów jasnych, ciemnych oraz kolorowych w odcieniach fioletowych, czerwonych czy brązowych. Realizacja nagrobków dziecięcych artystycznych z rzeźbą aniołków, misia oraz z motywami kwiatowymi. Możliwość wykucia dowolnej sentencji na nagrobku oraz wykonanie zdjęcia na pomnik.

Wybierz zakład kamieniarski, który
realizuje solidne nagrobki granitowe od wielu lat.

Solidny fundament

Każdą realizację nagrobka zaczynamy od wykonania solidnego fundamentu w postaci oblewki betonowej. Dobrze wykonany fundament gwarantuje stabilność nagrobka oraz zapobiega jego przechylaniu w przyszłości.

Dbałość o szczegóły

Montaż nagrobków z wszelką dbałością o szczegóły. Estetycznie wykonane fugi oraz brak śladów po klejach montażowych, podkreśla elegancki wygląd pomnika.

Indywidualny projekt

Realizacja na życzenie klienta oraz według jego pomysłu indywidualnego projektu nagrobka. Doradzamy, tak aby pomnik był łatwy w pielęgnacji oraz dostosowany do kolejnych pochówków.

Nagrobki - gotowe wzory

Obszerny katalog gotowych wzorów nagrobków zrealizowanych w naszej firmie. Duży wybór tablic napisowych, różne wykończenia elementów granitowych

Trwałość na lata

Dokładny i solidny montaż. Łączenie poszczególnych elementów metalowymi klamrami. Mocowanie tablic nagrobkowych na solidnych, grubych prętach.

Sprawdzone granity

Nagrobki granitowe tylko z kamieni sprawdzonych przez lata w naszym zakładzie kamieniarskim. Pomoc w wyborze kamienia, tak, aby był łatwy w czyszczeniu i odporny na warunki atmosferyczne.

Przykładowe rodzaje wykończenia płyt

Poniżej zaprezentowane są możliwe rodzaje wykończenia krawędzi płyt oraz pozostałych elementów nagrobka. Przykładowe dostępne wykończenia: proste, faza, ćwierćwałek, półwałek. Możliwośc wykonania, również fazy znikającej oraz na podstawie zdjęcia pokazanego przez klienta.

wykończenia elementów granitowych

Nagrobki Dąbrowa Górnicza - ceny. Ile kosztuje postawienie pomnika na cmentarzu ?

Cena nagrobka w głównej mierze zależy od wymiarów oraz użytego do jego wykonania granitu. Wpływ na cenę ma również wysokość nagrobka, grubość elementów, rodzaj wykończenia płyt. Koszty zmienią się również w zależności od kształtu elementów nagrobka. Czym bardziej czasochłonne i trudniejsze w realizacji wykończenie elementów tym cena pomnika będzie wyższa.

Na cenę ma także wpływ tablica napisowa, najtańsze będą proste tablice granitowe prostokątne lub tzw. falowane bardzo popularne i często widywane na wielu grobach na prawie wszystkich cmentarzach. Dużo więcej natomiast będzie trzeba zapłacić za tablice artystyczne z rzeźbami lub płaskorzeźbami.

Dodatkowo do ceny nagrobka należy wziąć pod uwagę różnego rodzaju akcesoria nagrobkowe takie jak metalowe litery, krzyże metalowe czy zdjęcia porcelanowe.

Oprócz kosztów jakie należy ponieść w zakładzie kamieniarskim należy wziąć pod uwagę także opłaty za pozwolenie na postawienia pomnika na cmentarzu. Opłata za pozwolenie na nagrobek musi zostać uregulowana u administracji cmentarza przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac przez zakład kamieniarski.

Ceny nagrobków z jasnego granitu zaczynają się od 3000 zł, natomiast w zależności od wielkości pomnika, rodzaju granitu, wykończenia i innych dodatków ceny mogę wynieść nawet powyżej 10000zł.

Obszar działalności:

Montaż nagrobków m.in. w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie, Czeladzi.

Dąbrowa Górnicza - cmentarze: Ząbkowice, Tucznawa, Ujejsce, Łosień, Łęka, Okradzionów, Trzebiesławice, Błędów, Strzemieszyce, Gołonóg - cmentarz Górka Gołonoska, cmentarz „Aleje” - ul. 11 Listopada, cmentarz - ul. Starocmentarna, cmentarz komunalny - ul. Zaplecze.

Sosnowiec - cmentarze: cmentarz - ul. Zuzanny, cmentarz komunalny Niwka, cmentarz parafii św. Tomasza w Sosnowcu, Porąbka, Kazimierz, Pekin, cmentarz - ul. Smutna, Dańdówka.

Będzin - cmentarze: cmentarz parafii Świętej Trójcy w Będzinie, cmentarz komunalny, cmentarz - ul. Krakowska.

Czeladź - cmentarze: cmentarz - ul. Nowopogońska, cmentarz komunalny - ul. Wojkowicka.

Pozostałe cmentarze: Wojkowice Kościelne, Chruszczobród, Ciągowice, Niegowonice, Siewierz, Preczów, Sarnów, Psary.

Po uzgodnieniu z klientem, możliwość realizacja nagrobka na dowolnym cmentarzu w Polsce.

KAMIENIARSTWO ARTYSTYCZNE
RZEŹBY, PŁASKORZEŹBY W KAMIENIU, WIZERUNKI ZMARŁYCH

Rzeźby oraz płaskorzeźby w kamieniu według szerokiego katalogu wzorów. Jesteśmy w stanie wykonać niemalże dowolną rzeźbę nagrobną według projektu przedstawionego nam przez klienta.

NAGROBKI ARTYSTYCZNE

AKCESORIA NAGROBNE
SZEROKI WYBÓR DODATKÓW NA POMNIKI

Krzyże metalowe pionowe i leżące, aplikacje metalowe nagrobne, krzyże z brązu, wazony granitowe, wazy, lampiony, ławki na cmentarz i wiele więcej. Realizacja z powierzonej fotografii zdjęcia porcelanowego lub na krysztale.

AKCESORIA NAGROBKOWE